Mahmut Özçınar - Güzelyurt Belediye Başkanı

mahmut-ozcinar

29 Ekim 1957 tarihinde Binatlı’da doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Binatlı ve Limasol’da,

Liseyi de Güzelyurt’ta tamamlandı. Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü derece ile bitirdi.

1982 yılından itibaren Güzelyurt’da Orta Öğretim Okullarının tümünde Beden Eğitimi Öğretmenliği görevini yaptı. 1992 yılından itibaren Kıbrıs Türk Futbol Antrenörler Derneği Başkanlığı yaptı. 1996 yılında Güzelyurt Kurtuluş Lisesinde Müdür Muavini olarak görev yaptı.1996 Yılından itibaren KKTC Amatör Atletizm Federasyonu Başkanlığı’nı sürdürdü. 1999-2005 Yıllarında LAÜ Mütevelli Heyeti Üyeliğini yaptı.

1998-2002, 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014 yıllarında Belediye Başkanığı yapan Özçınar, 2014 Haziran ayında yapılan yerel seçimlerde yeniden Güzelyurt Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Özçınar UCLG-MEWA Yönetim Kurulu üyesi ile Konsey Üyesi ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Eşbaşkanıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Başkanın Mesajı

2014 yılı Güzelyurt, Bostancı, Yayla, Güneşköy, Aydınköy, Mevlevi, Kalkanlı, Akçay, Serhatköy, Şahinler, Gayretköy, Zümrütköy ve Yuvacık için yatırım yılı olacaktır.

Belediye tarihinin en yoğun asfalt projesini 2014 yılında hayata geçireceğiz.

2014 yılında kentimizde yeni yaşam alanları yaratmak için gerekli çalışmaları yapacağız.

Kanalizasyon ağına dahil edilmemiş birçok bölgeyi Türkiye Cumhuriyeti katkıları ve kendi özkaynaklarımızla 2014 yılında kanalizasyon sistemine dahil etmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Festival Parkı, tarihinin en büyük ölçekli yatırımına sahne olacak ve baştan aşağı yenilenecek.

2013 yılında başladığımız ve 2014 yılında da devam edecek olan yatırımlarla şebekeden akan suyun kalitesini arttıracağız.

Binlerce, onbinlerce insanın katılımı ile festivaller ve özel günler için etkinlikler organize edip ülkemizde örnek gösterilen ve beğeni ile takip edilen kurum olmaya devam edeceğiz.

Yağmur suyu drenaj ağına yeni bölgeler dahil etmek için çalışacağız.

Yaşadığımız beldede kent kimliği yaratmak için çeşitli kent mobilyalarının monte edilmesini sağlayacağız.

Narenciye sektörüne vermekte olduğumuz hizmetin kalitesini arttırmak için merkez tartı tesisine, gümrük işlemlerinin yapılacağı modern bir bina inşa edeceğiz.

Hizmetlerin belediyeye bağlı yerleşim yerlerine süratle ulaşmasını sağlamak için, ihtiyaç duyulan köylerde şube binaları inşa edeceğiz.

Dere yatağı üzerine inşaa edilmekte olan köprü ve uzantısında yeni yaşam alanı yaratmak amacı ile yapılan düzenlemeler sonlandırılıp yeni açık Pazar alanı halkın hizmetine 2014 yılında sunulacaktır.

Kalkanlı çöp depolama alanının kapatılması amacı ile transfer istasyonu oluşturup atıkların araçlarla Güngör'e taşınması yönünde merkezi hükümete sunduğumuz projenin kabul edilmesi için yoğun uğraş vereceğiz.

Bölgemizin denize sınırı olmasına karşın sahili olmamasının büyük bir eksiklike olarak görmekteyiz. Kentimizin denizle buluşmasını sağlayacak Yayla sahil projesini mutlaka hayata geçireceğiz.

Sevgi ve saygılarıma

Başkana Mesaj Gönderin

   Cevabınız:

sikayet

dergi

gazete