Pazartesi, 30 Ekim 2017 16:05

Cumhuriyet Bayramı Güzelyurt'ta Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıldönümü Güzelyurt’ta düzenlenen törenlerle kutlandı.

Atatürk Anıtı önünde saat 11.45’de başlayan törene Güzelyurt Kaymakamı Tevfik Direnç, üst düzey askeri protokol, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, milletvekilleri, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, siyasi parti temsilcileri, kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile okullar katıldı.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören protokol sırasına göre çelenklerin konmasıyla başladı. Şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Güzelyurt’taki tören Arkeoloji ve Doğa Müzesi önünde Güzelyurt Kaymakamı Tevfik Direnç tarafından halkın bayramının kutlanmasıyla devam etti.

            Törende kaymakamlık adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Güzelyurt Türk Maarif Koleji Tarih Öğretmeni Cengiz Avcı yaptı. Cengiz Avcı, Cumhuriyetin ilan edilmesiyle Türk milletinin esaretten özgürlüğe kavuştuğuna dikkat çekerek, ilelebet cumhuriyete sahip çıkılacağını vurguladı.

GTMK öğrencilerinden Sude Şahin’in “Atatürk ve Cumhuriyet” adlı şiiri okunması ve Güzelyurt Sanat Derneği  master ekibinin halk dansları gösterilerinin ardından tören kortej geçişiyle sona erdi. 

Okunma 712 defa

sikayet

dergi

gazete