Pazartesi, 30 Nisan 2018 15:48

Susuzlu Tiyatrosu Kahkahaya Boğdu

13 Nisan-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Güzelyurt Belediyesi XIV. Tiyatro Günleri devam ediyor.

Zalihe Susuzlu Tiyatrosu “Parsel Parsel” adlı 2 perdelik komedi oyunu 28 Nisan 2018 Cumartesi günü Amfi Tiyatro’da sahnelendi.

Yazarlığını ve yönetmenliğini Zalihe Susuzlu’nun yaptığı oyun izleyicileri kahkahaya boğdu. 1974 sonrası göç eden Kıbrıslı Türkleri’nin bugüne dek süren mal-mülk konuları eleştirel bir dille ele alındığı oyunda güncel hayatta yaşanılan konular ve halen daha çözüm bulamayan Kıbrıs sorunu ele alınıyor.

Özçınar Teşekkür Plaketi Takdim Etti

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, oyunun sonunda Zalihe Susuzlu ve ekibine oyunda göstermiş oldukları performanslarından dolayı tebrik ederek, teşekkür plaketi takdim etti.

Güzelyurt Belediyesi Sanata ve Sanatçıya Değer Veriyor

Zalihe Susuzlu plaketi aldıktan sonra yaptığı kısa konuşmada Güzelyurt’ta oyunlarını sahnelemekten büyük zevk aldığını belirterek, Güzelyurt Belediyei’nin sanata ve sanatçıya gerçekten değer veren bir Belediye olduğunu vurguladı

Tiyatro Günleri’nde bir sonraki oyun 4 Mayıs 2018 Cuma günü Çatalköy Belediyesi Tiyatro Su ile Girne Belediyesi’nin birlikte hazırladıkları “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı komedi oyunu Amfi Tiyatro’da saat 20:00’de sahnelenecek.

Oyuna giriş ücretsiz olacak.

Okunma 980 defa

sikayet

dergi

gazete


Kıbrıs Tüp Bebeğim

Erbatu Estate

İnce Estate