Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 21-25 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Özçınar mesajında, Kanlı Noel olarak hafızalara kazınan 21 Aralık 1963 olaylarının üzerinden 55 yıl geçtiğine dikkat çekerek “Kıbrıs Türkü, bugün özgür yaşayabiliyorsa, bu, canlarını feda eden şehitlerimiz sayesindedir” dedi.

Kıbrıs Türkü’nün verdiği onurlu mücadele ve yaşanan acıları unutmadan, gelecek nesillere güzel bir yaşam fırsatı sunmak adına, birlik içinde daha çok çalışılması gerektiğini vurgulayan Mahmut Özçınar, “55 yıl önce yaşanan trajedi nedeniyle göçmen olmak zorunda kalan insanlarımızın acıları, verilen mücadele ve yaşanankatliamlarda kaybettiğimiz şehitlerimiz asla unutulmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Mahmut Özçınar, “21-25 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası vesilesiyle, aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve saygıyla anarım” dedi.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

Kanlı Noel olarak hafızalara kazınan 21 Aralık 1963 olaylarının üzerinden tam 55 yıl geçti. Kıbrıs Türkü, bugün özgür yaşayabiliyorsa, bu, canlarını feda eden şehitlerimiz sayesindedir.

Kıbrıs Türkü’nün verdiği onurlu mücadele ve yaşanan acıları unutmadan, gelecek nesillere güzel bir yaşam fırsatı sunmak adına, birlik içinde daha çok çalışmamız gerekmektedir.

55 yıl önce yaşanan trajedi nedeniyle göçmen olmak zorunda kalan insanlarımızın acıları, verilen mücadele ve yaşanan katliamlarda kaybettiğimiz şehitlerimiz asla unutulmayacaktır.

21-25 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası vesilesiyle, aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve saygıyla anarım.

                                          K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

                                                                                               Mahmut Özçınar