Hata
  • JFile: :read: Dosya açılamıyor: https://www.gorunum.net/administrator/hava.xml
  • XML dosyasının yüklenmesi başarısız.
Cuma, 15 Mart 2019 15:18

Şehir Tiyatrosu Mersin’de Sahnelendi

Güzelyurt Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl beşincisi düzenlenen Türk Dünyası Tiyatro Günleri’ne katıldı.

2-16 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türk Dünyası Tiyatro Günleri kapsamında Belediye Şehir Tiyatrosu 12 Mart 2019 tarihinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda  “Şenlik Çıkmazı” adlı oyununu sahneledi.

Oyunu KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, eski mersin eski valilerinden Akif Tığ, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ve çok sayıda sanatsever izledi.

Erkan Gündüz’ün yazdığı, Bekir Kara’nın Yönettiği oyun, Şen Mahalle, eski bir roman mahallesinde geçer. Yol geçmez, insan görmez bu mahallede artık ne bir darbuka vuruyor ne de çocuklar sokaklarında oynuyordur. Herkes başka bir hayal ve umutla mahalleden birer birer ayrılmış ve o neşeli günler tarihe karışmıştır. Fakat gidenlere rağmen kalanlarda vardır. Mahallenin ağabeyi Süleyman ve ona uyan birkaç aile, tüm olumsuzluklara rağmen gitmeyi düşünmüyorlardır. Çünkü yıllara yenik düşen o gizemli evde, yarınlara ümitle bakmalarını sağlayan bir sır gizlidir. Bu sır ise onları birbirine daha çok kenetliyordur. Lakin bu durum uzun sürmeyecektir. Kentsel dönüşüm ile mahallerinin yıkılacağını öğrenen Süleyman ve diğer Romanlar, hem sırlarını hem de mahallelerini korumak için bir çare aramaya başlarlar.

Güzelyurt Belediyesi Kıbrıs kültürüne özgü ürünleri oyunun sonunda sanatseverlere ikram etti.

Türk Dünyası Tiyatro Günleri’nde Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Gagavuzya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Tataristan’dan gelen tiyatro grupları, katıldı.

ŞEHİR TİYATROSU BAŞKONSOLOS İNANIROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Güzelyurt Belediye Şehir Tiyatrosu ekibi Mersin temasları kapsamında KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu’nu makamında ziyaret etti.

Başkonsolos İnanıroğlu kabulde yaptığı konuşmada her yıl Güzelyurt Belediyesi’ni ve Şehir Tiyatrosu’nu görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Güzelyurt Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi.

Kabulde karşılıklı plaket takdimi yapılarak anı fotoğrafı çekildi.

Okunma 499 defa

sikayet

dergi

gazete