Perşembe, 30 Temmuz 2020 08:51

Güzelyurt Belediyesi Kurban Bayramı'na Hazır

Kurban Bayramı tatili süresince Belediye tarafından verilmekte olan hizmetlerin düzenli olarak sürdürülebilmesi amacı ile birtakım tedbirler alınmıştır. Ayrıca herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için ekiplerin çalışma gün ve saatleri düzenlenerek, nöbetçi ekipler devreye konmuştur.

Temizlik Hizmetleri: Kent yol, sokak ve caddelerin temizlik hizmetleri bayram öncesi ve tüm tatil süresince kirliliğe meydan vermemek amacı ile devam ettirilecektir.

Ev ve işyeri atıkları: Merkezde bulunan işyeri ve konutların evsel atıkları tatil süresince normal program aksatılmadan ekiplerimiz tarafından kaldırılacaktır.

Su Hizmeti: Kentin tüm bölgelerindeki şebekeye 24 saat kesintisiz verilen su normal programına devam edecek. Herhangi bir şebeke arızasına karşı oluşturulan nöbetçi ekip tatil süresince devrede olacaktır.

Defin Hizmeti: Tüm mezarlıklar bayram ziyaretleri için kontrol ve bakımdan geçirildi. Ayrıca tatil süresince mezarlıklarda görevli personel bulundurulup hizmetlerin aksamadan verilmesi sağlanacaktır.

Kolluk Hizmetleri: Oluşabilecek sorun ve şikayetlere anında müdahale edilebilmesi amacı ile tatil süresince nöbetçi kolluk ekipleri görevlendirilmiştir.

Tartı  Hizmeti: Tartı Merkezi bayram tatili süresince kapalı olup, bayram sonrası normal  programa devam edilecektir. Tatil süresince acil bir olması halinde 0542 8888101 numaralı telefon gelecek taleplere cevap verecektir.

Salhane Hizmetleri:  Kesimhane bayramın birinci ve ikinci günü kapalı olup bayramın 3. günü olan 26 Mayıs 2020 Salı günü normal programına devam edecek.

Açık Pazar: Açık Pazar Bayrama denk gelmesi nedeni ile 1 Ağustos 2020 Cumartesi kapalı olacak.

Tahsilat   ve   İçme   Suyu   Kontür   Yükleme   Hizmeti:  Vatandaşlarımızın  taleplerini karşılayabilmek ve su konusunda mağdur olmalarını önlemek amacı ile Güzelyurt Belediyesi Hizmet Binası 1 Ağustos 2020 Cumartesi (bayramın ikinci günü)  09.00-13.00 saatleri arasında açık  olacak.

Ön ödemeli su sayacı bulunan vatandaşlar ihtiyaç hasıl olması durumunda Kapalı Pazar, Kalkanlı ve Bostancı Şubelerinde bulunan paypoint noktalarından 24 saat su yüklemesi yapılabilir.

Alınan tedbirlerin yanısıra tüm ihtiyaçlar ve şikayetler için 0548 829 3243, 0548 829, 3244, 0548 829 3246 numaralı telefon hatları Bayram tatili süresince vatandaş şikayet ve isteklerini karşılamak ve hizmet vermek üzere tahsis edilmiştir.

Vatandaşın Ramazan Bayramını kutlar, sağlıklı günler dileriz

GÜZELYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Okunma 2322 defa

sikayet

gazete