Perşembe, 23 Haziran 2022 12:00

44. Güzelyurt Portakal Festivali Basına Tanıtıldı

                       

  1. Güzelyurt Portakal Festivali Basına Tanıtıldı

Bu yıl 27 Haziran- 3Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek 44. Güzelyurt Portakal Festivali’nin basın toplantısı bugün saat 09:30 Kültür Evi’nde gerçekleşti.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ın Festivalin misyonu ve 44. Güzelyurt Portakal Festival programını paylaştığı basın toplantısına Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, Güzelyurt Polis Müdürü Zafer Zaifer, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Şube Amiri Kemal Kayan, Final Organizasyon Direktörü Yıltan Tozakı ve Festival Komite Üyesi Ayhan Bıçaklı katıldı.

ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar basın toplantısında yaptığı açıklamada öncelikle Mersinlik’te çıkan yangından dolayı duyduğu üzüntüyü ifade etti.

2 yıldır pandemi dolayısıyla Festivali gerçekleştiremediklerini anımsatan Özçınar, Güzelyurt Portakal Festival geleneğini sürdürmek adına kültürümüzün tanıtılacağı, halka moral ve motivasyon sağlayacağı bir çalışma yapıldığını ifade etti.

24 Haziran Cuma günü Festival Parkı’nda standların açılacağını, 27 Haziran Pazartesi günü de Festival’in resmi açılış töreninin gerçekleşeceğini anlatan Özçınar, 3 Temmuzda sona erecek festival programının, yerel ve yurtdışından gelecek sanatçıların yer alacağı konser ağırlıklı olacağını söyledi.

Pandemi sonrası ekonomik dengelerin farklılaştığı bir dönemde imkânlar doğrultusunda hazırlanan bir festival ile halkın karşısına çıkacaklarını kaydeden Özçınar, Güzelyurt Kaymakamlığı ve Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nün Festival süresince kentin asayiş ve güvenliğini sağlayacak tedbirleri alacağını söyledi.

ORAKÇIOĞLU

Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu da öncelikle Mersinlik’te çıkan yangın dolayısıyla duyduğu üzüntüyü ifade ederken, pandemi dolayısıyla ara verilen Güzelyurt Portakal Festivalini yeniden organize eden Başta Belediye Başkanı Mahmut Özçınar,  Belediye Meclis Üyeleri ve çalışanlarına halk adına teşekkür etti. Orakçıoğlu, Güzelyurt Kaymakamlığının halkın festival süresince etkinliklere huzurlu bir şekilde katılmasını sağlamak amacıyla gerekli katkının yapılacağını söyledi.

ZAİFER

Güzelyurt Polis Müdürü Zafer Zaifer de halkın güven ve huzur içinde etkinliklere katılımı için polis teşkilatının üzerine düşen görevi yapacağını vurguladı.

TOZAKI

Final Organizasyon Direktörü Yıltan Tozakı da Güzelyurt Portakal Festival organizasyonunda yeniden yer almaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederken. 44. Güzelyurt Portakal Festivali için doyurucu bir program hazırlandığına işaret etti.

Konuşmaların ardından Festival Komite Üyesi Ayhan Bıçaklı Festival Programını okuyarak tanıtımını gerçekleştirdi. Basın toplantısının ardından katılımcılara Güzelyurt ve Festival’in simgesi portakal suyu ikram edildi.

Okunma 402 defa

sikayet

gazeteKıbrıs Girne Tüp Bebek