Friday, 18 March 2022 17:10

Güzelyurt Belediyesi Efeler Belediyesi İle Kardeş Şehir Oldu

Efeler Belediyesi ile Kıbrıs’ın Güzelyurt Belediyesi arasında "Kardeş Şehir" protokolü imzalandı.

Güzelyurt Belediyesi ile Efeler Belediyesi kardeş şehir oldu. İki belediye arasında ‘kardeş şehir' protokolü, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından imzalandı. Efeler Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen imza törenine Güzelyurt Belediye Meclis üyeleri ile Efeler Belediye meclis üyeleri katıldı. Protokol töreninde iki şehrin tanıtım filmleri gösterildi.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar Efeler ile Güzelyurt kardeşliğinin ebediyen sürmesini diledi.  Özçınar; “Güzel kentimizin üretim noktasındaki bir yer olması, Aydın'ın Efeler ilçesiyle birlikte başarabilme beceresini göstereceğimize inanıyorum. Üretimin olduğu yerde kadın elinin değmesi de bir farklılıktı. Bu proje, Türkiye Belediyeler Birliği ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Belediyeler Birliği'nin ortak projesi şeklinde olması bizler için önemli. Bu kardeşliğin ebediyen devam etmesi, yapacağımız çalışmalarla değer bulması en büyük dileğimdir” dedi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay iki kent arasında gelişen dostane ilişkilerin ‘kardeş şehir’ protokolü imzalanmasıyla taçlanmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek “Belediyeler Birliği'nin projesinde, 200 belediyenin başvurduğu Güzelyurt Belediyesi'ne destek olacak kardeş şehirlerarasından Efeler Belediyemiz seçildi. Başvuran belediyeler arasından seçilmemizin gereğini yapmak durumundayız. Ortak değerlerimiz var, ürünlerimiz var; değerlerimizi, ürünlerimizi yaşama geçireceğiz. İnsanlarımızın hayatını kolaylaştıracağız, güzelleştireceğiz ve zenginleştireceğiz. Güzel bir birlikteliği yaşayacağız” dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından finanse edilecek olan ‘Efeler’den Güzelyurt’a Uzanan Enginarın Yolcuğu’ adlı proje, Efeler ile Güzelyurt Belediyeleri tarafından yürütülecek. Güzelyurt ilçesinde proje kapsamında üretilecek olan enginarların katma değeri arttırılacak; işleme, saklama ve paketleme faaliyetlerinin yapıldığı bir tesis oluşturularak bölgede kadın istihdamının desteklenmesi sağlanacak.

Read 466 times

sikayet

newspaperKıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi